• Blog

Gdzie sprawdzić numer vin

21 października 2011 o 15:51:16 | w Ogólne

Gdzie sprawdzić numer VIN ? Gdzie znaleźć numer VIN ? to pytania które często zadają mi znajomi dlatego postanowiłem napisać o tym artykuł i po prostu ich tu kierować. Może zacznijmy od początku czyli co to jest numer VIN?

VIN - Vehicule Identification Number jest to unikalny numer po którym możesz sprawdzić historię samochodu. W przypadku gdy kupujesz używany samochód jest to kluczowy numer, dzieki któremu możesz sprawdzić np. przebieg samochodu, gdzie był serwisowany itp.

Gdzie znaleźć numer vin ?

Numer vin najprościej jest znaleźć w dowodzie rejestracyjnym w polu oznaczonym literą E

Gdzie sprawdzić numer vin?

Są na to trzy sposoby:


1.) na stronach internetowych - poniżej podaje kilka stron na których można znaleźć numer vin

a.) Easyvin.pl - daje możliwość darmowego sprawdzenia numeru vin ale tylko podstawowych informacji. Za szczegółowe informacje niestety trzeba zapłacić ale ceny nie są zbyt wygórowane bo za 15 sprawdzeń zapłacimy ok. 5 zł. Co ciekawe w easyvin.pl możemy sprawdzić numer vin przez smsa np. będąc w komisie czy na giełdzie itp.


b.) autobaza.pl - Niestety nie jest to darmowa usługa ale chyba lepiej zapłacić jakieś grosze niż kupić obity samochód a co gorsza kradziony. Serwis ten oprócz sprawdzenia podstawowych informacji zawartych w numerze vin sprawdza również kilkanaście baz danych czy oby na pewno dany samochód nie został skradziony.


2.)Drugi sposób to wizyta w autoryzowanym serwisie danej marki. Z doświadczenia wiem, że jak się ładnie poprosi to dają takie informacje, choć podobno co raz rzadziej. Spotkałem się też z opiniami, że serwisy nie chcą dawać ze względu na ochronę właścicieli pojazdów, tak czy inaczej radzę się udać do autoryzowanego serwisu po roszyfrowanie vin, najwyżej nam nie podadzą.

3.)Google.pl - nie jest to może najskuteczniejszy sposób na sprawdzenie numeru vin ale jest to na pewno uzupełnienie dla dwóch powyższych sposobów. Wpisując bezpośrednio w wyszukiwarke numer vin możemy znaleźć np. informacje na forach o danym samochodzie, w jakich serwisach był wcześniej wystawiany na sprzedaż (można dzięki temu uzyskać więcej informacji)

Mam nadzieję, że dzięki temu wpisowi będziesz wiedział gdzie znaleźć numer vin i w przyszłości zaoszczędzić sobie kłopotów :)

Komentarze »

 1. a to ci ciekawostka

  przez pecet — 22 października 2011 o 11:55:56 #

 2. Thanks for ones marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you are a great author.
  I will be sure to bookmark your blog and definitely will
  come back in the foreseeable future. I want to encourage you to definitely continue your great work, have a nice morning!

  przez private loans for people with bad credit — 24 lipca 2012 o 10:27:43 #

 3. Dzięki wielkie za informacje.

  przez Dawid — 18 października 2012 o 15:59:44 #

 4. Dobrze wiedzieć.

  przez Krystian — 18 października 2012 o 16:00:31 #

 5. szukam i szukam do audi a6 c6 i dalej nic

  przez zlapmniee — 18 lutego 2013 o 20:15:10 #

 6. szuakm i nic

  przez zlapmniee — 18 lutego 2013 o 20:15:32 #

 7. a nie jednak działa sposób z google

  przez zlapmniee — 18 lutego 2013 o 20:20:56 #

 8. No działa wujek google powie dużo. Ale te płatne raporty to trochę ściema, w przykładach zawsze jest dużo więcej niż się dostaje jakimś cudem :/

  przez dupajasiu — 08 września 2013 o 18:39:34 #

 9. A jak ktoś ma problem ze znalezieniem numeru vin w aucie (tego wybitego na elementach pojazdu) to może poszukać na www.gdziejestvin.pl Tam chłopaki uzupełniają cały czas bazę i zaczyna to wyglądać całkiem dobrze.

  przez Anonim — 06 listopada 2013 o 13:29:58 #

 10. Szkoda że nasze państwo nie pomaga obywatelowi, nie ma kar dla oszustów więc kręcą liczniki, spawają autka do kupy bo wiedzą że nic im za oszustwo nie grozi! szkoda że nasze państewko nie pomaga obywatelowi chociaż bronić się przed tym procederem, ogólnodostępna baza pojazdów jest tak trudnym zadaniem że nie da się tego zrobić? to była by w wielu przypadka bariera dla oszusta.

  przez jełop — 01 grudnia 2013 o 09:54:29 #

 11. Wow! Finally I got a website from where I be capablee of truly obtain helpful data regarding my sttudy and knowledge.

  przez altany — 03 października 2014 o 00:40:10 #

Dodaj komentarz

W komentarzach nie działają znaczniki HTML, nowe linie tworzone są po nacisnięciu Entera.

Powered by JoggerPL. Design by Borja Fernandez, ported by Piotr Petrus.
Wpisy, nagłówki wpisów jako RSS. Poprawny XHTML i CSS. | Góra strony ↑